WFR w międzynarodowej debacie o wyzwaniach ESG dla przedsiębiorstw

10.05.2024
WFR w międzynarodowej debacie o wyzwaniach ESG dla przedsiębiorstw
  • Czy prawdą jest, że dla małych i średnich przedsiębiorstw wyzwania z zakresu ESG są niechcianym obowiązkiem? A może jednak świadome firmy widzą w tym dla siebie realną szansę biznesową? Czy da się pogodzić zadania wynikające z idei zrównoważonego rozwoju z umacnianiem konkurencyjności?
  • Wątpliwości te wywołują żywą dyskusję. Przestrzeń do kolejnej debaty w tym obszarze stworzył Instytut Gospodarki Międzynarodowej Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu, który zorganizował w dniach 9-10 maja 2024 roku konferencję „Resilient and transforming Europe”. Nasz przedstawiciel – Jakub Paduch, Ekspert ds. zrównoważonego rozwoju – omówił możliwości łączenia potrzeb przedsiębiorców z oczekiwaniami rynku i uwarunkowaniami formalnymi, a także zaprezentował opcje finansowania niezbędnych prośrodowiskowych inwestycji.
  • Konferencja zgromadziła ponad 480 praktyków biznesu, specjalistów ze środowisk naukowych z Polski i zagranicy. Pełny program dostępny jest tutaj. Wydarzenie wpisało się również w inicjatywy uświetniające 20. rocznicę członkostwa Polski w Unii Europejskiej. 
  • Polecamy także materiały na temat ESG dostępne na naszej stronie.

 

We wpisie użyto zdjęć z Facebooka Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu.