town

Aktualności

24.05.2018

W dniu 22 maja 2018 roku odbyło się Forum Gospodarcze Metropolii Poznań w Centrum Dystrybucyjnym Volkswagen Group Polska w Komornikach, wydarzenie Partnerem którego był Wielkopolski Fundusz Rozwoju.

więcej >>
23.05.2018

 17 maja 2018 roku przedstawiciele Wielkopolskiego Funduszu Rozwoju uczestniczyli w Warszawie w seminarium pn. „Doing Business with Brazil” zorganizowanym przez Ambasadę Brazylii w Warszawie oraz Polsko – Portugalską Izbę Handlową. Po uroczystym otwarciu, którego dokonał Pan Alfredo Leoni, Ambasador Brazylii w Polsce, miały miejsce prezentacje ujęte w bloki tematyczne. Pierwszy dotyczył ujęcia makroekonomicznego brazylijskiej gospodarki oraz wskazywał zachęty i szanse dla zagranicznych inwestorów.

więcej >>
17.05.2018

16 maja 2018 r. na zaproszenie Prezes Towarzystwa Biznesowego Pani Marty Kaszyńskiej przedstawiciele Wielkopolskiego Funduszu Rozwoju uczestniczyli w spotkaniu przy śniadaniu z członkami TB, w którym wzięło udział 30 przedsiębiorców z Poznania i okolic.

więcej >>
14.05.2018

W dniu 24 kwietnia 2018 r. miało miejsce seminarium dla firm zainteresowanych rynkiem tanzańskim. O możliwościach współpracy handlowo-gospodarczej z Tanzanią mówili goście spotkania: dyplomaci, urzędnicy, eksperci, a także praktycy.

W seminarium uczestniczył m. in. JE Ambasador Tanzanii na Polskę Dr. Abdallah Saleh Possi, który zaprezentował potencjał gospodarczy tego kraju, a także wskazał na możliwe obszary współpracy podkreślając przede wszystkim branżę około medyczną, rolno-spożywczą, zarządzania wodą oraz wydobywczą.

więcej >>
11.05.2018

W dniu 9 maja 2018 r. odbyło się spotkanie z eksporterami powiatu gostyńskiego w Pałacu Rokosowo zorganizowane przez dyrektora obiektu Pana Waldemara Jagiełło. Przedstawiciele WFR omówili szczegółowo ofertę produktową oraz działania związane z ekspansją zagraniczną i analizą rynków międzynarodowych. Do trzech głównych produktów oferowanych w najbliższym czasie przez spółkę należą: linia finansowa, pożyczka regionalna i pożyczka Ekspansja. Przy poszukiwaniu środków na eksport towarów z Wielkopolski zwykle pojawia się problem w dostępie do pożyczek.

więcej >>

Strony